شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبج لغایت 16:30 بعد از ظهر پنجشنبه 8:30 الی 12:30
  • با ما تماس بگیرید

    5 - 88109204 - 021

  • ایمیل

    info@tesabearing.ir

  • تماس با ما
 با انواع بلبرینگ ها آشنا شوید

با انواع بلبرینگ ها آشنا شوید

دسته بندی بلبرینگ ها با توجه به نوع کاربرد آن ها می باشد. اصولا ، راستای اعمال بار اصلی بر روی بلبرینگ ها ، مشخصه اصلی ایجاد کننده تمایز بین بلبرینگ هایی از نظیر ؛ بلبرینگ های شعاعی از بلبرینگ های محوری ، به شمار می آید. همچنین نوع کارکرد اجزای غلتنده یکی دیگر از نشانه اصلی تمایز بین بلبرینگ ها و رولبرینگ ها می باشد.

بلبرینگ های شیار عمیق  (که شامل : بلبرینگ های شیار عمیق نوع S ، بلبرینگ های شیار عمیق با شیار جازنی هستند) بلبرینگ های تماس زاویه ای ، بلبرینگ های خود تنظیم و بلبرینگ های کف گرد ( که شامل : بلبرینگ های کف گرد یک ردیفه، و کف گرد دو ردیفه هستند) مثالی از انواع بلبرینگ ها به شمار می آیند.

 

بلبرینگ شیار عمیق :

بلبرینگ های شیار عمیق یا Deep groove ball bearings از کاربردی ترین بلبرینگ ها در صنعت ،  به شمار می آید. در هر رینگ از این بلبرینگ ، یک شیار عمیق دایره ای همراه با شعاعی برابر با شعاع ساچمه وجود دارد که بارهای شعاعی زیاد همراه با مقدار بسیار کم نیروهای محوری را به آن می دهد. در این نوع از بلبرینگ ها ، قفسه های دو تکه ای که از پرسکاری ورق فولادی یا برنجی و بعضاً از پلاستیک ساخته می شوند، کاربرد دارند.

بلبرینگ های شیار عمیق نوع S  :

شیار عمیق نوع S به شیاری گفته  می شود که رینگ داخلی آن عمیق و دنباله داشته باشد. این نوع از بلبیرینگ به منظورکاربردهای خاصی تولید می شود. معمولا در یک طرف از رینگ داخلی بلبرینگ های نوع s ، رینگ قفل کن خارج از مرکز نصب می شود. مشابه این عمل در چهارچوب طراحی بلندتر رینگ داخلی و استفاده دو پیچ تنظیم روی آن هم قابل اجرا می باشد.

 

بلبرینگ ها‌ی خود تنظیم :

بلبرینگ ها‌ی خود تنظیم یا به اصطلاح (Self-aligning ball bearings) در شرایط ناهمراستایی شفت قابلیت تنظیم شدن را به همراه دارند. این نوع از بلبرینگ ها ابعادی متوسط داشته بسیار پر مصرف بوده و با حلقه آب بند با گریس کافی تا پایان عمر مفید  تولید می شود. کاربرد اصلی این نوع بلبرینگ ها در ماشین آلات کشاورزی، نوار نقاله ها و صنایع مربوط به امور کشاورزی می باشد.

 

بلبرینگ کف گرد :

بلبرینگ های کف گرد به توانایی زیاد خود برای تحمل نیروهای محوری بالا معروف هستند. این نوع بلبرینگ ها دو نوع یک طرفه و دو طرفه دارند،  که بر اساس میزان تحمل سختی بار نام گذاری شده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *