شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبج لغایت 16:30 بعد از ظهر پنجشنبه 8:30 الی 12:30
  • با ما تماس بگیرید

    5 - 88109204 - 021

  • ایمیل

    info@tesabearing.ir

  • تماس با ما
 طرز کار بلبرینگ چیست ؟

طرز کار بلبرینگ چیست ؟

در بلبرینگ‌ها بار از لایهٔ خارجی به گوی‌ها منتقل می‌شود و از گوی‌ها فشار به لایهٔ داخلی منتقل می‌گردد. کروی‌بودن گوی‌ها باعث شده نقطهٔ تماس آنها با لایه‌های درونی و بیرونی بسیار کوچک باشد در نتیجه می‌توانند بسیار نرم حرکت کنند، از سوی دیگر با توجه به کوچک بودن محل تماس آنها با هم اگر فشار بیش از حدی به ساچمه‌ها وارد شود می‌تواند موجب تغییرشکل یا خردشدن آن گردد، در این موارد می‌توان از رولبرینگ‌ها استفاده کرد.

تصور کنید در خودرو شما چرخ‌های استوانه ای مانند چرخ‌های تانک داشتیم در این موارد به دلیل تماس زیادی که سطح با این چرخ داشت اصطکاک بالا می‌رفت و در نتیجه سرعت حرکت پایین می‌آمد در رولبرینگ نیز همین اتفاق افتاده می‌افتد. در نتیجه سرعت بلبرینگ بیشتر از رولبرینگ می‌باشد.

اگر بر بلبرینگ‌ها فشار زیادی وارد شود ساچمه‌های داخل آن خرد می‌شود بنابرین از بلبرینگ‌های ساچمه ای که ساچمه‌های ریز دارند در فشارهای کم استفاده می‌شود و برای فشارهای زیاد از بلبرینگ‌هایی که دارای ساچمه‌های گرد تخته ای هستند استفاده می‌شود که به آنها بلبرینگ‌های غلتکی می‌گویند به نوعی از آن دارای غلتک نازکی هستند یاتاقان سوزنی می‌گویند.

 

استفاده از بلبرینگ به شرایط و مکان بستگی نداشته و اطراف ما پر از ابزار و ماشین‌آلاتی است که بلبرینگ‌ها از اجزای ثابت آن ها می‌باشند. اگر نگاهی به اطرافتان بیاندازید از کشوهای یک کابینت گرفته تا به حرکت درآمدن اتومبیل شما نیاز به بلبرینگ محسوس بوده و می‌توان ضرورت این قطعه را بیشتر درک کرد.

قیمت بلبرینگ به عوامل متعددی بستگی داشته و برای خرید بلبرینگ فاکتورهای متعددی را باید مدنظر قرار داد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

در گام اول برند تولیدکننده این محصول است. یکی از برندهای مطرح جهانی که محصولات با کیفیتی را هم تولید می‌کندskf  می‌باشد که یک کمپانی سوئدی است. بلبرینگ skf به دوام و کارایی طولانی مدت شناخته شده و بسیاری ترجیح می‌دهند این محصول گزینه نهایی آنها برای خرید باشد.
بعد از برند، نوع بلبرینگ و جنس آن حائز اهمیت می‌باشد. به عنوان مثال استفاده به جهت استفاده در کاربردهای سرعت بالا بلبرینگ سرامیکی مناسب بوده و برای یک کشو مدل های ساده و مسطح مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اطمینان از فروشنده کالا موضوعی است که این روزها حائز اهمیت می‌باشد. بازار مملو از کالاهای تقلبی بوده و احتمال فروش کالاهای غیراصل به جای کالای اصل زیاد می‌باشد. به همین دلیل باید از مراکز مورد اطمنینان محصول مورد نظر را خریداری نمائید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *