شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبج لغایت 16:30 بعد از ظهر پنجشنبه 8:30 الی 12:30
  • با ما تماس بگیرید

    5 - 88109204 - 021

  • ایمیل

    info@tesabearing.ir

  • تماس با ما
 نصب و بیرون آوردن بلبرینگ‌ها

نصب و بیرون آوردن بلبرینگ‌ها

 

بلبرینگ‌ ها ازجمله قطعات مهم در به حرکت درآوردن اجسام بزرگ هستند. این وسایل در ساخت ماشین‌ها بسیار پرکاربرد هستند و حرکت ماشین را مقدور می‌کند.

اگرچه بلبرینگ‌ها به خاطر وزن و سرعتی که تحمل می‌کند انتظار می‌رود که این قطعه ابعاد بزرگی داشته باشد اما این تصور کاملاً غلط است. در ساخت بلبرینگ طراحان همواره سعی دارند که ظرافت این قطعه را رعایت کنند.

در ادامه ی مطلب به شرح نصب و بیرون آوردن تجهیزات  بلبرینگ ها می‌پردازیم.

نحوه جا زدن بلبرینگ‌ها

برای این‌که بلبرینگ را جا بزنیم ابتدا باید محیطی که قرار است بلبرینگ در آنجا زده بشود بسیار تمیز باشد و از هرگونه آلودگی و گردوغبار مصون باشد. وقتی‌که می‌خواهیم بلبرینگ را نصب کنیم می‌توان از یک صفحه تخت یا یک میله برای جا زدن استفاده کرد و باید دقت داشته باشیم به هنگام ضربه واردکردن این حرکت را به‌صورت آرام و با دقت انجام دهیم.

برای اینکه بلبرینگ‌ها در ابعاد بزرگ را جا بزنیم بهتر است از پرس‌های مکانیکی و هم‌چنین پرس‌های هیدرولیکی استفاده کنیم.

بلبرینگ‌هایی که در ابعاد بزرگ هستند قبل از جا زدنشان به آن‌ها حرارت داده و آن‌ها را گرم می‌کنیم. این اختلاف دمایی به میزان تداخل شفت و بی رینگ بستگی دارد. برای این منظور می‌توان از اجاقک‌ها و اتاقک‌های محفظه گرم استفاده کرد.

نحوه بیرون آوردن بلبرینگ‌ها

برای اینکه بلبرینگ را از جای خود بیرون بیاوریم باید با همان دقت و حساسیتی که آن را جا زده‌ایم، بلبرینگ را از جای خود خارج کنیم. برای انجام دادن این کار می‌توانیم از پولی کس (فولی کش) برای بیرون آوردن و خارج کردن بلبرینگ‌ها استفاده کرد.

نکته‌ای که باید به آن وجه داشت این است که وقتی می‌خواهیم محل بی رینگ‌ها را طراحی کنیم، شکاف‌ها و سوراخ‌های آن را به ذهن بسپریم تا عملیات خارج کردن بلبرینگ‌ها آسان‌تر انجام شود.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *