شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبج لغایت 16:30 بعد از ظهر پنجشنبه 8:30 الی 12:30
  • با ما تماس بگیرید

    5 - 88109204 - 021

  • ایمیل

    info@tesabearing.ir

  • تماس با ما
 همه‌چیز درباره بلبرینگ‌های کف گرد

همه‌چیز درباره بلبرینگ‌های کف گرد

 

بلبرینگ یکی از قطعات مهم ماشین است. این قطعه وزن و بار زیادی را در حین حرکت ماشین تحمل می‌کند. سرعت ماشین و وزن آن بسیار مهم است. بلبرینگ قطعه‌ای است که از ظرافت بسیار زیادی برخوردار است.

اگرچه به خاطر وزن و سرعتی که تحمل می‌کند انتظار می‌رود که این قطعه ابعاد بزرگی داشته باشد اما این تصور کاملاً غلط است.

در ساخت بلبرینگ طراحان همواره سعی دارند که ظرافت این قطعه را رعایت کنند.یک از انواع بلبرینگ ها کف گرد ها هستند.بلبرینگ های کف گرد دو نوع هستد.

۱) یک ردیفه: این بلبرینگ‌ها با توجه به استاندار DIN 625-1 ابعاد اصلی شام دارای قطر کمتر از ۱۰ میلی‌متر است. جنس این بلبرینگ‌ها از فولادهای ضدزنگ است. چندکاره بوده و ازنظر اقتصادی قیمت کمی داشته و بسیار مناسب هستند.بار اعمال شده به آن ها یک طرفه بوده و تحمل بار شعاعی را ندارند.

 

اجزای تشکیل‌دهنده:

۱) بدنه واشر

۲) محفظه

۳) واشر شفت

۴) ساچمه‌ها

 

واشری که در این بلبرینگ‌ها به کار‌ گرفته می‌شود از سه نوع تخت، مسطح و یا قوسی است؛ اما اگر از واشر نشیمن‌گاه نیز در آن‌ها استفاده شود می‌توانند خود را تطبیق دهند. از ویژگی مهم این نوع بلبرینگ‌ها نصب راحت و تفکیک آسان آن‌ها است.

۲) دو ردیفه: نوع دیگری از بلبرینگ‌های کف گرد نوع دو ردیفه ی آن است. این بلبرینگ می‌تواند بارهای واردشده بر خود را در دو جهت تحمل کند اما تحمل بارهای شعاعی را ندارد.

درواقع یکی از نقطه‌ضعف‌های بلبرینگ‌های کف گرد ناتوانی آن‌ها در تحمل بارهای شعاعی است.

اجرای تشکیل‌دهنده:

۱) بدنه واشر

۲) محفظه

۳) واشر شفت

۴) ساچمه‌ها

واشری که در این نوع بلبرینگ‌ها به کار‌ گرفته‌شده از سه نوع تخت، قوسی و یا مسطح است. این بلبرینگ‌ها نیز قابلیت تفکیک و نصب آسان را نیز دارا هستند. این سری از بلبرینگ‌ها کاربرد زیادی دارند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *