شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبج لغایت 16:30 بعد از ظهر پنجشنبه 8:30 الی 12:30
  • با ما تماس بگیرید

    5 - 88109204 - 021

  • ایمیل

    info@tesabearing.ir

  • تماس با ما

کاربرد بلبرینگ

 

 

بلبرینگ در اکثر لوازم اطراف ما به کار رفته که ممکن است تا به حال به این موضوع دقت نکرده باشید . با مطالعه این مقاله به اهمیت بلبرینگ ها و رولبرینگ ها پی خواهید برد .

کاربرد بلبرینگ در اکثریت لوازم پیرامون ما قابل مشاهده است . کافیست ثانیه ای به این تفکر کنید که اگر بلبرینگ در لوازم ما قرار نمی گرفت چه وسیله ای جایگزین آن می گشت و چه مشکلاتی امکان داشت برای پیشرفت تکنولوژی پیش بیاورد . پس نهایتا به این نتیجه خواهیم رسید که یکی از عوامل تکامل و پشرفت حمل و نقل و سایر خدمات در سایه­ی وجود بلبرینگ ها و رولبرینگ ها تحقق پیدا کرده است.

 

نگاهی به اطراف

حال ما برای شما برخی از کاربردی ترین وسایل که پیرامون ما وجود دارند و در ساختمان آنها از بلبرینگ ها و رولبرینگ ها استفاده شده شرح می دهیم.

خودروها و موتور سیکلت ها از جمله مهم ترین وسایلی هستند که کاربرد بلبرینگ و رولبرینگ ها را برای ما محسوس و قابل درک می کنند ،  همچنین ماشین آلات کشاورزی و صنعتی و تریلر ها نیز جزو همین دسته قرار می گیرند.

بلبرینگ ها در ماشین های لباسشویی ، انواع پنکه و کولر و ….  نیز کاربرد دارند.

در لوازم دندانپزشکی مانند یونیت ها، در قطعات هواپیما و چرخهای آن، در قطار ها و لوکوموتیو ها و همینطور در قطعات مهم کامپیوتر مانند هارد دیسک ها و سی دی درایو ها کاربرد بلبرینگ به سادگی قابل درک و محسوس است.

بلبرینگ و رولبرینگ ها در اکثر قسمت های و قطعات تولید در کارخانه ها و صنایع وجود دارد.

حتی در اصلی ترین قطعات در صنایع دفاعی و موشکی نیز از بلبرینگ ها در قطعات آنها استفاده می شود.

بلبرینگ ها در فضا پیماها و صفینه های فضایی هم کاربرد داشته و از آنها استفاده می گردد.

در میزهای گردان ، دربهای کشویی ، در صندلی های مدیریتی ، اسکیت ها ، چرخ فرغون و گاری و… اگر بلبرینگ استفاده نشود چرخش آنها باز خواهد ایستاد.

کاربرد بلبرینگ در بخش های بیمارستانی و عکسبرداری پزشکی مثل دستگاه های سی تی اسکن و ام آر آی مشاهده می شود .

همچنین در ربات ها و دستگاه های مخابراتی کاربرد بلبرینگ را می توان مشاهده نمود.

در وسیله های که برای چرخش نیاز به رفع اصطکاک بین خود دارند بی شک کاربرد بلبرینگ نمایان شده و استفاده آنها از الزامات تمامی صنایع به حساب می آید.

پس حال که با دیدی باز تر به محیط پیرامون خود می نگریم کاربرد بلبرینگ ها و رولبرینگ ها برایمان نمایان تر و قابل درک تر می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *