شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبج لغایت 16:30 بعد از ظهر پنجشنبه 8:30 الی 12:30
 • با ما تماس بگیرید

  5 - 88109204 - 021

 • ایمیل

  info@tesabearing.ir

 • تماس با ما
 فرآیند ساخت بلبرینگ (قسمت دوم)

فرآیند ساخت بلبرینگ (قسمت دوم)

پس از ساخت کنس های بلبرینگ، نوبت به مراحل ساخت ساچمه هاست.

ساچمه ها:

 1. ساخت ساچمه ها کمی دشوارتر است ، حتی اگر شکل آنها بسیار ساده باشد. با کمال تعجب ، ساخت ساچمه ها از یک سیم ضخیم شروع می شوند. این سیم به دستگاهی منتقل می شود که یک قطعه کوتاه را قطع می کند و سپس هر دو انتهای آن را به سمت وسط پرس می کند. این فرآیند هدایت سرد نامیده می شود. نام آن برگرفته از این واقعیت است که سیم پیش از قرار گرفتن در دستگاه رس حرارت داده نمی شود. به هر حال ، ساچمه ها اکنون مانند سیاره زحل به نظر می رسند که حلقه ای به نام “فلش” دور آن هاست.

ساچمه ها در شیارهای ناهموار بین دو دیسک چدن قرار می گیرند. یک دیسک می چرخد ​​در حالی که دیسک دیگر ثابت است. اصطکاک حلقه فلش را از بین می برد. از اینجا ، ساچمه ها تحت عملیات حرارتی ، آسیاب می شوند که باعث می شود ساچمه ها با یک سطح بسیار صاف کار کنند.

 1. اولین فرآیند ماشین کاری این فلش را از بین می برد. یاتاقان های ساچمه اس در بین دو دیسک چدنی قرار می گیرند ، جایی که آنها در شیارها سوار می شوند. داخل شیارها خشن است که باعث از بین رفتن ساچمه ها می شود. یک چرخ می چرخد ​​، در حالی که چرخ دیگر ثابت می ماند. چرخ ثابت سوراخ هایی دارد تا بتوان ساچمه ها را به داخل شیارها وارد کرد و از آنها خارج کرد. سپس آنها را برای چندین بار از طریق شیارهای چرخ به نوار نقاله برمی گردند ، تا جایی که تقریباً به اندازه مناسب گرد شوند ، و فلش کاملاً از بین می رود. یک بار دیگر ، توپ ها بیش از حد بزرگ باقی مانده اند تا پس از عملیات حرارتی بتوانند تا اندازه نهایی خود خرد شوند. مقدار فولاد باقیمانده برای اتمام زیاد نیست، فقط حدود 02/0 سانتی متر، که تقریباً به ضخامت دو برگ کاغذ است.
 2. فرآیند عملیات حرارتی برای ساچمه ها مشابه روال مورد استفاده در کنس هاست ، زیرا نوع فولاد آن یکسان است و بهتر است همه قطعات با سرعت تقریباً یکسانی فرسوده شوند. مانند کنس ها ، ساچمه ها پس از عملیات حرارتی و تعدیل ، سخت می شوند. پس از عملیات حرارتی ، ساچمه ها دوباره در دستگاهی قرار می گیرند که به همان روش از بین برنده فلش کار می کند ، با این تفاوت که چرخ ها به جای چرخ های برش ، چرخ های آسیاب هستند. این چرخ ها ساچمه ها را خرد می کنند تا گرد شوند و در عرض چند میلی متر از اندازه نهایی خود باشند.
 3. در مرحله آخر چرخ های چدنی وجود دارد و از همان ترکیب ساینده استفاده می شود که در کنس ها استفاده شد. یک بار دیگر ، نتیجه این است که فولادی بسیار صاف است.

چهار قسمت یاتاقان ساچمه ای تمام شده: کنس داخلی ، کنس بیرونی ، قفس و ساچمه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *