شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبج لغایت 16:30 بعد از ظهر پنجشنبه 8:30 الی 12:30
  • با ما تماس بگیرید

    5 - 88109204 - 021

  • ایمیل

    info@tesabearing.ir

  • تماس با ما
 تاریخچه بلبرینگ

تاریخچه بلبرینگ

بلبرینگ های غلتشی به شکل المان های چوبی اولین اختراع در تاریخچه بلبرینگ است که به اختراع چرخ ها به منظور تبدیل اجسام ساکن به اجسام متحرک در دوران باستان باز می گردد.

این مسئله در قالب یک ادعا به گوش می رسد که مصریان باستان در زیر ارابه های خود ، بلبرینگ هایی که از تنه درخت ساخته شده بود را استفاده می کردند. این موضوع را می توان در دیوار نگاری های مصریان باستان به وضوح در قالب اسنادی که نمایش داده اند ، مشاهده کرد. آن هم به این شکل که بلوک های غول پیکری از جنس سنگ بر روی ارابه هایی که به اجسام چوبی روغن کاری شده مجهز شده بودند و از بلبرینگ های ساده تشکیل شده بودند ، حمل میشدند.

بلبرینگ در صنعت قدیم :

کسی که اولین طراحی برای یک بلبرینگ در سال 1794را از آن خود کرده است ، مخترعی انگلیسی به نام فیلیپ واقان بوده که اولین اختراع مدرن از  بلبرینگ ها را به نام خود ثبت کرده است. اولین طرح مدرن و ثبت شده از یک بال بلبرینگ که ساچمه ها درون شیاری در محوری مونتاژ شده می چرخند. بلبرینگ ها تا به امروزه نقش اساسی ای را در پیدایش انقلاب صنعتی ایفا کرده اند که در همین جهت  ، ماشین های صنعتی جدیدی با بازدهی ای بالا تولید و شروع به کار کرده اند. بلبرینگ ها از مواد مختلفی چون سرامیک، یاقوت کبود، شیشه، استیل، برنز، سایر فلزها و پلاستیک ها درایام قدیم ساخته می شدند که امروزه همهموارد ذکر شده در ساخت بلبرینگ های امروزی کاربرد دارد.

شرکت FAG:

“فردریش فیشر” ، موسس این شرکت به ارائه ساچمه های بلبرینگ در اندازه های یکسان و دقیقا گرد به وسیله دستگاه هایی مناسب پرداخت و توانست اجزای بلبرینگ ها را برای ساخت یک صنعت مستقل ساخت بلبرینگ ها پایه گذاری و شکل دهد.

ابداع بلبرینگ خودتنظیم توسط شرکت SKF :

“سن وینکوست” تولید کننده بال بلبرینگ های شرکت SKF طرح بلبرینگ خود تنظیم مدرن را در سال 1907 ارائه داد که در همین جهت ، اختراع شماره 25406 سوئدی را با این طرح از آن خود کرد.

شروع به کار بلبرینگ مخروطی:

در سال 1898 ، مخترع و مبتکر ساخت درشکه ها “هنری تیمکن” ، اختراع بلبرینگ غلتشی مخروطی را به نام خود ثبت کرد. وی شرکتی را  در سال بعد برای تولید اختراعش تشکیل داد که این شرکت برای ساخت همه انواع بلبرینگ ها بیش از یک قرن رشد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *