شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبج لغایت 16:30 بعد از ظهر پنجشنبه 8:30 الی 12:30
 • با ما تماس بگیرید

  5 - 88109204 - 021

 • ایمیل

  info@tesabearing.ir

 • تماس با ما
 چگونه با تمیز کردن بلبرینگ‌ها از صدای اضافی آن‌ها بکاهیم؟

چگونه با تمیز کردن بلبرینگ‌ها از صدای اضافی آن‌ها بکاهیم؟

در شرکت‌های سازنده‌ی انواع بلبرینگ‌ ها برای اینکه آن‌ها را روان کاری کنند و به عمر آن‌ها اضافه کنند، به درون آن‌ها روغن‌های مخصوص را تزریق می‌کنند. این کار هم‌چنین بر روی صداگیری این بلبرینگ‌ها تأثیر دارد. در فن‌های درون سرویس‌های بهداشتی یک قطعه بلبرینگ تعبیه‌شده است. باگذشت زمان این بلبرینگ ایجاد صدای گوش‌خراش می‌کند. با استفاده از روش‌های زیر می‌تواند این صدا را از بین ببرید. برای تمیزکاری انواع بلبرینگ‌ها لوازم زیر را در ابتدا تهیه کنید.

لوازم موردنیاز

 1. دستکش کار نازک: برایاین که دستتان را از آلودگی حفظ کنید و هم چنین بلبرینگ را از آلودگی احتمالی بر روی دستتان نیز حفظ کنید بهتر است یک دستکش کار نازک بپوشید.
 2. یک پد برای حفظ بلبرینگ از آلودگی فراهم کنید.
 1. یک دستمال و یا یک حوله از جنس کاغد برای نم گیری بلبرینگ تهیه کنید.
 2. بلبرینگ را در فضایی تمیز کنید که نور کافی برای تشخیص آلودگی وجود داشته باشد.
 3. مطمئن شوید که کهنه بدون فیبر باشد و دندانه‌های برس جدا نشوند. مثلاً یک مسواک با دندانه‌های محکم برای این کار مناسب است.
 4. پاک‌کننده
 5. می‌توانید از یک پاک‌کننده ساده برای دیسک آب‌بند استفاده کنید. بلبرینگ را می‌توانید با استون، بنزین یا تمیزکننده ترمز تمیز کنید.
 6. ظرف های متفاوت فراهم کنید که بلبرینگ ها  و اجزای آن ها را درون آن قرار دهید.

برای انجام عملیات پاک‌سازی بلبرینگ‌ها در ابتدا دستکش‌های یک‌بارمصرف را بپوشید. سپس بلبرینگ را بازکرده و در زیر نور مناسب آن را نگاه کنید تا نقاط آلودگی به‌راحتی قابل‌تشخیص باشند. سپس با یک پد پاک‌کننده و ماده شویندگی که در اختیاردارید به‌آرامی تمام سطوح بلبرینگ را تمیز کنید. پس‌ازآن با دستمال‌کاغذی آن را خشک‌کنید. سپس بلبرینگ را مانند حالت قبل آن بسته و آن را نصب کنید. پس‌ازاین مراحل دیگر صدایی از بلبرینگ گوش‌خراش به گوش شما نخواهد رسید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *